top of page

Dlaczego warto wybierać ofertę łączoną Fotografii i Filmowania w jednej firmie ??

Ofert fotograficznych i filmowych w branży ślubnej jest bardzo wiele. Pary mają obecnie możliwość wyboru pomiędzy setkami ofert na rynku. Dlaczego więc naszym zdaniem wybór fotografa i filmowca z jednej firmy jest taki ważny?


Pozwólcie że dzisiaj opiszemy Wam jak to wygląda z naszej perspektywy.


Zachęcamy do wyboru opcji łączonej fotografii i filmowania w LoveForever, ponieważ ma ona wiele plusów dla Pary Młodej oraz jakości oddawanego materiału. Jakie to są plusy?

Odpowiedź poniżej !


1. Filmowiec i fotograf znają swój styl pracy, kadry- dzięki czemu nie wchodzą sobie w drogę i nie przeszkadzają. Na zdjeciach nie widac filmowca a na filmie nie kręci się fotograf...;)


Dlaczego to takie ważne? Wierzcie nam lub nie, ale pracowaliśmy w swoim życiu z różnymi osobami z innych firm. Niestety, nie zawsze ta druga osoba patrzy na swojego współtowarzysza. W efekcie w najważniejszych momentach, które chcemy sfotografować nagle pojawia się obok Pary Młodej filmowiec i psuje ważny kadr lub odwrotnie na filmie np.podczas pierwszego tańca cały czas kreci się fotograf. Często te osoby robią to zupełnie nieświadomie, bo poprostu nie znają stylu pracy drugiej osoby. Niestety czasem robią to wręcz specjalnie, chcąc wykonać jak najlepszy kadr.

Są przypadki, gdy zamiast patrzeć na wspólne dobro Pary Młodej- fotograf i filmowiec skupiają się tylko i wyłącznie na tym by wykonać jak najlepiej swoją pracę a drugą osobę traktują jako konkurencję. Niestety......


Miewaliśmy takie przypadki gdy na jednego fotografa przypadało np. dwóch filmowców z innej firmy i stali naprzeciwko siebie. W efekcie na każdym zdjęciu jest jeden z nich. Niezbyt fajne...


Dlatego pomyśleliśmy o tym, aby swoim parom oferować ofertę łączoną. My pracujemy ze sobą od paru lat. Dogadujemy się bez słów. Nie wchodzimy sobie w drogą. Jesteśmy małżeństwem, więc mamy opcję ustalić sobie "plan działania"przed Waszą uroczystością, co nie jest możliwe w przypadku usługodawców z innych firm. Podczas naszej wspólnej pracy nie ma zgrzytów i nieporozumień i nikt nikomu nie wchodzi w drogę. Wydaje nam się, że to ważne, aby materiał był zrobiony porządnie i profesjonalnie!2. Materiał jest spójny pod kątem stylu, kolorystyki, klimatu.


Wybór fotografa i filmowca który działa razem jest gwarancją spójności oddawanego materiału.

Działamy razem i podoba nam się ten sam styl. W naszym przypadku są to klimaty boho/rustykalne, naturalne oświetlenie, ciepłe kolory. Zarówno zdjęcia jak i filmy wykonujemy w tym samym klimacie.


Ale co w przypadku wyboru różnych firm? Tutaj sprawa nie jest taka oczywista.

Jasne, możecie trafić na osoby o podobnym guście, ale możecie też tak, że fotograf będzie robił bardzo ciepłe zdjęcia a filmowiec będzie robił film w zupełnie innej kolorystyce. Tutaj jest to loteria.


3. W przypadku wyboru opcji z plenerem- plener foto i video wykonywany jest razem w tym samym terminie- dzięki temu tylko raz przygotowujecie się do sesji plenerowej( raz ponosicie koszty dojazdu, makijażu, fryzury itd), bez konieczności umawiania się osobno z filmowcem i fotografem.


Dlaczego o tym piszemy? Podobnie jak w przypadku reportażu tak samo w przypadku pleneru nauczeni doświadczeniem na ten moment nie umawiamy się z usługodawcami z innych firm na wspólne plenery.


Dlaczego?

Mamy swój styl pracy, swoje kadry i pewien schemat działania. Po paru takich ,,łączonych" plenerach okazało się niestety, że wspólne umawianie się jest nie tylko trudne logistycznie ze względu na grafiki i dostępność drugiej osoby, ale także nie czuliśmy się komfortowo w takiej współpracy.


Na chwilę obecną plenery łączone Fotograf+Filmowiec wykonujemy dla naszych par, które wybierają opcją łączoną filmu i fotografii i jest to bardzo wygodne. Rezerwujemy jeden wspólny termin, jeden raz dojeżdżacie na miejsce, raz się malujecie, czeszecie, ponosicie koszty dojazdu.

Nasza wspólna praca przebiega wtedy harmonijnie i w jeden wieczór robimy cudowny materiał fotograficzny i filmowy.


Jest jeszcze jedna ważna kwestia!!

Jako LoveForever poświęcamy bardzo dużo czasu na poszukiwania unikatowych i nietypowych miejsc do plenerów specjalnie dla naszych klientów! Jeździmy i godzinami eksplorujemy okolice. Staramy się unikać miejsc sztampowych i oklepanych.

Nie ukrywamy, że każde takie znalezione miejsce jest naszym małym sekretem i celowo nie dzielimy się nimi z nikim. Uważamy to za wartość dodaną naszych usług i jesteśmy dumni, że możemy zaoferować naszym klientom unikatowość :)

4. Jeden raz podpisujecie łączoną umowę- od razu foto i video- oszczędzając swój czas i dodatkowe formalności.


Nie oszukujmy się, że Wy- Pary Młode macie co robić przed ślubem. Ogrom formalności i rzeczy do załatwienia jest wielki, zdajemy sobie z tego sprawę.


Dlatego też podpisując z nami umowę Foto+Video macie ułatwioną sprawę!

Umowa jest jedna, jeden raz się spotykamy na jej podpisanie, ustalamy wszystkie detale tylko raz, ponieważ my między sobą przekazujemy sobie wszystkie ważne informacje!


Oszczędzacie czas, który poświęcilibyście na jeżdżenie osobno do fotografa i filmowca, podpisywanie dwóch umów, wpłacania dwóch zadatków, dzwonienia i ustalania z każdym z osobna szczegółów uroczystości..... Niby nic a jednak wydaje nam się, że jest to wygoda.... ;)

5. Macie zagwarantowaną fajną, swobodną i bezstresową atmosferę w której współpracuje fotograf i filmowiec :)


Co tu dużo pisać! Jeśli przyjeżdża do Was duet, który się zna, pracuje ze sobą długo, kocha się wzajemnie- to atmosfera musi być super! <3


Nie ma opcji niezręcznej ciszy, zapytań czy ktoś może się przesunąć bo zasłania kadry, nie ma chaosu związanego z tym że Fotograf chce wyjść do ogrodu a Filmowiec robić ujęcia w domu itd.

Unikacie zamieszania, niepotrzebnego bałaganu, stresu i tego że po ludzku spotykają się u Was dwie osoby, które się nie znają i być może pracują ze sobą po raz pierwszy w życiu.....コメント


bottom of page